Prohlášení ZO OS ohledně změny času pro přípravu vozidla

02.12.2010 12:26

Intenzívně jednáme o změně přípravy času pro přípravu vozidla s dopravním ředitelem p. Wejnarem. Náš názor na dobu zkrácení času dostat se při ranní směně do vozu na pět minut je, že tato doba se nám zdá krátká. Navrhujeme min. deset minut, protože se ráno musí řidič nahlásit  dispečerovi, vzít si desky s jízdním řádem a dojít poměrně velkou vzdálenost do přiděleného vozu (pokud ho také nebude hledat). Dále by měla být zajištěna řádná doba k usazení a pohodlí řidiče, protože musí aktivovat Apex, připravit si jízdenky a odložit si oděv tak, aby měl zajištěn komfort pro řízení vozidla. Nicméně jsme se dohodli tak, že první zhruba dva měsíce budeme ve zkušebním provozu tuto změnu akceptovat. Je to kompromis s ohledem na to, že již byly připraveny nové služby a předělat je není snadné. Uvidíme tedy s jakými problémy se chystaná změna nástupů sejde. Sám p. Wejnar nevyloučil možné problémy. My jen můžeme potvrdit, že se nadále budeme touto záležitostí zabývat. Co se týče právního náhledu v případě nehod, tak čekáme na vyjádření Ministerstva dopravy, kterou nám přisíbila Bc. Iveta Velechovská a náš právní odbor odborového svazu.